O ARPELC

 

Marka Arpelc istnieje od 2012 roku.

Od początku naszego istnienia tworzymy biżuterię z najszlachetniejszych metali: ze złota 585, 750 i platyny 950 i kamieni wyłącznie naturalnych, pochodzących z Ziemi. Nie używamy kamieni syntetycznych. Wybieramy kamienie szlachetne rubiny, szmaragdy, szafiry i staramy się wyważyć najlepszą jakość do ceny.

 

 

 

Brylanty

 

Arpelc nie używa słabych brylantów. Nasze brylanty zawsze się czymś wyróżniają: blaskiem, kolorem czy czystością. Przynajmniej jeden z tych parametrów jest bardzo dobry, ale niektóre kamienie mają i doskonałą czystość, i kolor, a w niektórych kamieniach te bardzo dobre parametry łączą się. Jeżeli szukasz czegoś szczególnego: znajdujemy kamienie, możemy doradzić, jesteśmy w kontakcie z zagranicznymi szlifierniami diamentów i możemy, mając trochę czasu, sprowadzić praktycznie każdy kamień.

 

Prawdziwe rzemiosło

Nasza biżuteria projektowana i tworzona jest w większości całkowicie ręcznie u nas na miejscu, w naszej pracowni, która znajduje się w Gdańsku. Jakość biżuterii jest dla nas bardzo ważna. Wybierając pierścionek od Arpelc, otrzymujesz najwyższej jakości wyrób wyróżniający się wykończeniem szczegółów.

Z założenia nie posiadamy stacjonarnych sklepów, istniejemy wyłącznie w sieci, a nasze prace można obejrzeć w pracowni lub w sklepach w internecie.

 

 

 

 Tworzymy odpowiedzialną, przyjazną środowisku markę

Złoto i platyna z recyclingu

Złoto i platyna, które wybieram do stworzenia Twojego pierścionka zaręczynowego bądź obrączki pochodzą wyłącznie z recyclingu. Metale szlachetne, jak złoto czy platyna, idealnie nadają się do ponownego przetapiania, by uzyskać czysty kruszec. Wierzę, że nie należy eksploatować zasobów Ziemi nadmiernie. Do wytworzenia biżuterii potrzebuję starych obrączek czy porwanych naszyjników i z tego surowca mogę stworzyć najwyższej jakości produkt.

 

Najwyższej jakości produkt przy użyciu przyjaznej środowisku technologii

By zadbać o środowisko, wprowadzam również wiele nowych rozwiązań przyjaznych środowisku przy produkcji biżuterii. Praktycznie nie używam ciężkiej chemii, tak często używanych w innych pracowniach jubilerskich. Nowoczesne maszyny i technologie eliminują kwasy i opary w pracowni i tworzą przy tym bardziej przyjazne miejsce do pracy.

 

Naturalne diamenty i kamienie szlachetne

W Arpelc tworzymy doskonałą biżuterię z tylko naturalnymi, pochodzącymi z Ziemi kamieniami.

Od lat współpracuje ze zweryfikowanymi i  starannie wyselekcjonowanymi  dostawcami kamieni.

 

 

 

Eco-friendly opakowania

Arpelc stara się używać w jak największym stopniu materiały z recyclingu. Ostatnio zaprojektowaliśmy również także nowe, delikatne opakowania pierścionków, by nie obciążać środowiska. Wypełniacze paczek również w największym stopniu są eco-friendly - nie używamy folii bąbelkowej. Staramy się jak najmniej używać papieru, chyba że to niezbędne.

 

Co nas jeszcze wyróżnia:

Tworzymy krótkie, limitowane serie. Korzystamy z ręcznie ciętych kamieni, dlatego każda dostawa jest inna, różni się od poprzedniej wymiarami, odcieniami. Zmusza nas to do robienia krótkich limitowanych serii w bardzo różnych ilościach, od kilku do kilkudziesięciu.

 

 

Biżuteria na indywidualne zamówienie

Tworzymy w jednym egzemplarzu pierścionki zaręczynowe. Znajomość tego fachu, różność technik, nawet starych, pozwala nam na przyjmowanie niemal wszystkich zleceń od kopii biżuterii antycznej, art deco. To również najbardziej przyjazna środowisku wersja - zero waste :) Sprawdź niektóre zrealizowane na indywidualne zamówienie projekty

 

Niezależny Twórca 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl