GRANAT - KAMIEŃ URODZONYCH W STYCZNIU

0
4.jpg

CO TO JEST GRANAT?

Granat to kamień półszlachetny, ceniony i lubiany przez projektantów biżuterii, który jest często używany w jubilerstwie. Występuje w szerokiej gamie kolorów.  Możemy spotkać pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, brązowy, czarny i bezbarwny granat - jednak najpopularniejszym kolorem jest czerwony. Niezwykle rzadkie są granaty o mieniącej się barwie.

Czerwony granat przypomina nasiona owoców granatu. Jego łacińska nazwa „garanatus” oznacza „nasiono” i stąd pochodzi jego nazwa.GRANAT -  CO SYMBOLIZUJE?

Granat to kamień stycznia oraz kamień wręczany z okazji 2 rocznicy ślubu. Uznany jest za prawdziwy kamień miłości, który symbolizuje lojalność oraz wieczną przyjaźń.

GDZIE WYSTĘPUJE?

Jeśli posiadasz biżuterię z naturalny granatem, to kamień ten zapewne pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kenii, Tanzanii, Turcji, Czech, Indii, Kanady, Brazylii, lub Madagaskaru.


WŁAŚCIWOŚCI GRANATU


Granaty nie należą do najtwardszych kamieni i sklasyfikowane są od 6,5 do 7,5 w skali Mohs'a. Mimo to, ze względu na swoją cudowną barwę, można je znaleźć w wielu wyrobach jubilerskich w różnorodnych stylach, od złotych pierścionków z granatami, po piękne wisiorki, naszyjniki lub kolczyki.


TSAVORITE - NAJBARDZIEJ DROGOCENNY GRANAT


Tsavorite jest jedną z odmian granatu, który zawiera śladowe ilości wanadu lub chromu, które nadają mu rzadki zielony kolor. Ze względu na swoją barwą, może być mylony z szmaragdem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl