AMETYST - KAMIEŃ LUTEGO

1
6.jpg

Jest coś wyjątkowego i magicznego w kamieniu jakim jest ametyst. Być może to jego kolor: piękny, hipnotyzujący fiolet - szlachetna barwa królewska, która kojarzona jest z luksusem, władzą oraz ambicją. Kolor ludzi pomysłowych, z ogromną wyobraźnią, skłonnych do kontemplacji. 

W sklepie Arpelc możesz znaleźć minimalistyczne pierścionki, kolczyki i naszyjniki z naturalnymi ametystami. Z naszą biżuterią zimowa i ponura aura stanie się bardziej kolorowa i radosna.

W swojej historii ametysty były kamieniami używanymi do produkcji biżuterii królewskiej, zdobiącymi berło lub koronę np. berło Katarzyny Wielkiej lub królów brytyjskich. Również skarbiec Watykanu skrywa pierścień papieski ozdobiony ametystem. Święty Walenty kochał ametysty i sądzono, że nosi on pierścień z antycznym ametystem, z wyrzeźbionym wizerunkiem Kupidyna.

Czy wiesz, że ametysty były cenione już w starożytności? Starożytni Egipcjanie i Grecy wierzyli w jego magiczne moce. W tamtych czasach uważano, że ametyst pomaga zachować spokój i zmniejszyć stres. Głęboko wierzono, że ametyst przynosi stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę oraz zmniejsza uczucie smutku. 

Nazwa „ametyst” pochodzi od greckiego słowa „ametystos”, co oznacza „nie pijący”.

 

Ametysty należą do grupy kwarców - minerałów, które różnią się kolorami i odcieniami, od bladego po głęboki fiolet. Naturalne ametysty można znaleźć w wielu miejscach na świecie. Występują w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale są także wydobywane w Europie, Azji i Afryce. Najważniejsze złoża ametystów znajdują się w Brazylii (Palmeira).

Obecnie ametysty są jednymi z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych, ze względu na ich niesamowity kolor i trwałość. Ich twardość ocenia się na 7 punktów w skali Mohs'a. Najcenniejszy jest ametyst o głębokim kolorze, a najwyżej cenione są ciemnofioletowe ametysty „syberyjskie”, mieniące się czerwoną i niebieską barwą. Możliwe jest wytwarzanie zielonego ametystu poprzez poddanie go obróbce termicznej, ale ten kolor kamienia jak dotąd nie został uznany za prawdziwy ametyst.

W naszej pracowni naturalne ametysty oprawiane są złotem o różnym kolorze. Z naszych zasobów możesz wybrać kamień, który spodoba ci się najbardziej i to z nim stworzymy biżuterię dla Ciebie. Posiadamy ametysty różnej wielkości, o różnym kształcie i rodzaju szlifu. Na życzenie możemy też znaleźć kamień, który będzie spełniał Twoje wymagania. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

Komentarze do wpisu (1)

7 listopada 2023

BTC may be the latest or last chance to get rich in this era. It will reach $200000 next year or the next year. BTC has increased 20 times in the last year, and other coins have increased 800 times!!! Think about only $2 a few years ago. Come to the world's largest and safest virtual currency exchange Binance to Get free rewards. Don't miss the most important opportunity in life!!! https://hi.switchy.io/91xl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl