Blank

AKWAMARYN - KAMIEŃ URODZINOWY MARZEC

1
2.jpg

Akwamaryn to kamień urodzonych w marcu  oraz kamień wręczany z okazji 19 rocznicy ślubu.
Oznacza wierność, przyjaźń i odwagę. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „wodę morską”. W starożytności akwamaryny były cenione przez żeglarzy i miały ich chronić podczas dalekich podróży. Obecnie są  doceniane przede wszystkim ze względu na trwałość i lśniący, hipnotyzujący niebieski kolor.

Akwamaryny należą do rodziny beryli, podobnie jak szmaragdy, morganity, białe beryle i heliodory. Jest to kamień trwały, idealny do noszenia na co dzień, ponieważ jest dość odporny na zarysowania. W skali Mohs'a określony jest na 7.5-8 punktów. Ze względu na twardość kamienia, istnieje wiele rodzajów szlifów oraz wielkości kamienia.


Akwamaryn występuje w różnych odcieniach, takich jak jasno niebiesko-zielony, a nawet jasnozielony. Najcenniejsze są głęboko nasycone kolory, a wśród nich najbardziej pożądanym i cennym akwamarynem jest kamień niebieski. Mniejsze akwamaryny (o średnicy mniejszej niż 5 mm) mają zwykle jaśniejszy odcień. Mały rozmiar kamienia ogranicza jego zdolność do prezentowania ciemnoniebieskiego koloru.

 

Interesujący jest fakt, że akwamaryn zwykle ma znacznie mniej inkluzji niż na przykład inny beryl, jakim jest szmaragd. Większość akwamarynów dostępnych w sklepach jubilerskich nie posada pęknięć, widocznych gołym okiem.

Największe złoża akwamarynów znajdują się w Brazylii, ale można je również znaleźć w Rosji, Afganistanie, Pakistanie, Australii, Indiach i Madagaskarze. To właśnie w Brazylii został znaleziony dotąd największy na świecie akwamaryn, a było to w roku 1910. Masa kamienia wynosiła 243 funty, a łączna waga 200 000 karatów.
Biżuteria z akwamarynem cieszy się ogromną popularnością od lat. Jest to jeden z częściej wybieranych kamieni, zdobiących pierścionki zaręczynowe. Zarówno pojedynczy akwamaryn osadzony w złotej oprawie jak i bardziej fantazyjny pierścionek typu HALO, z kolorowym kamieniem w środku oraz wianuszkiem diamentów dookoła - zawsze oczarowuje swoim niesamowitym niebieskim kolorem. Taki pierścionek podkreśli Twój wyjątkowy styl i elegancję.

 

W kolekcji  biżuterii Arpelc znajdziemy  przepiękne, delikatne pierścionki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki z naturalnymi, wydobytymi z ziemi, jasno niebieskimi akwamarynami. Kamienie jakich używamy są znakomitej jakości AAA +. Nasza biżuteria wykonana jest z ekologicznego złota pochodzącego z recyklingu próby 585 i 750.
Biżuteria z akwamarynami jest  wyjątkowa.  Ciekawi mnie, czy też nosisz biżuterię z akwamarynami? Napisz! 

Blank Komentarze do wpisu (1)

18 lipca 2024

vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius last news about vinisius junior vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius vinisius

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl